‘Yeni anayasa’ turuna devam eden TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meral Akşener’le bir araya geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le bir araya geldi. 

Kurtulmuş’un Meclis’teki makamında gerçekleşen kabul, görüntü ve fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

Görüşmede, İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın, İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ile İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de yer aldı.

Numan Kurtulmuş, yeni anayasa ve Meclis İçtüzüğü değişikliği çağrılarını görüşmek üzere planladığı Meclis turuna Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubu ile başlamıştı.

Erdoğan, yeni Anayasa çağrısı yapmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’in yeni yasama yılı açılışında yaptığı konuşmada toplumun tüm kesimlerine yeni anayasa için birlikte çalışma çağrısı yapmıştı. Erdoğan, “Tüm milletvekillerini, tüm toplumsal kesimleri, bu konuda sözü ve teklifi olan herkesi yapıcı bir anlayışla, yeni anayasa çağrımıza katılmaya davet ediyoruz” ifadesini kullanmıştı.

TIKLAYIN – TBMM Başkanı Kurtulmuş, anayasa turuna Bahçeli ile başladı: Esas olan burada iyi niyetli tavrın ortaya konulmasıdır

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir