Müjde gibi müjde! GTA 6 yakında geliyor!

GTA serisi, Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan açık dünya aksiyon-macera oyunlarının kralı olarak kabul ediliyor. GTA 5’in büyük başarısının ardından, GTA 6’nın ne zaman ve nasıl geleceği merak konusu olmuştu. İşte tam bu noktada beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Oyun dünyasının merakla beklenen yapımlarından biri olan Grand Theft Auto 6 (GTA 6), oyun inceleme ve derecelendirme platformu Metacritic’te yeni bir heyecan yaratmaya başladı. Metacritic, GTA 6’nın sayfasını açarak oyun severlerin ve oyun basınının dikkatini çekti. Bu hamle, oyunun yakın bir zamanda tanıtılacağına dair söylentilere neden olurken, oyuncuları heyecanlandırdı.

Müjde gibi müjde! GTA 6 yakında geliyor!

Metacritic’in sayfasında dikkat çeken bir diğer detay, oyunun hangi platformlarda çıkacağıyla ilgili bilgiler. Sayfada, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in yer aldığı görülüyor. Bu da GTA 6’nın önce konsollara, daha sonra ise PC platformuna gelebileceğine dair güçlü bir işaret. Örneğin, önceki oyun GTA 5, Eylül 2013’te konsollara çıktıktan sonra Nisan 2015’te PC için piyasaya sürülmüştü. Benzer bir yaklaşımın GTA 6 için de geçerli olabileceği düşünülüyor.

Ancak tüm bu bilgiler, hala resmi bir duyuru olmadığı için tahminlerden ibaret. Rockstar Games, GTA 6 ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadığı için oyunun ne zaman çıkacağı, hikayesi ve oynanışı hakkında kesin bilgilere sahip değiliz. Fakat Metacritic’in sayfasının açılması, GTA hayranlarını heyecanlandırmış durumda ve oyunun yakın bir zamanda tanıtılma ihtimali göz ardı edilemeyecek kadar yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir