Kral Charles kansere yakalandı! Prens Harry İngiltere’ye dönmek için harekete geçti

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
Buckingham Sarayı, 75 yaşındaki İngiltere Kralı III. Charles’a kanser teşhisi konduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, Kral Charles’ın “tedavisi konusunda tamamen olumlu olduğunu ve mümkün olan en kısa sürede tam kamu görevine dönmeyi dört gözle beklediği” ifade edildi.

Buckingham Sarayı, kanserin türünü, evresini ya da prognozu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Kraliyet kaynakları, Charles’ın prostat kanseri olmadığını, ancak kanserin önceki hafta geçirdiği prostat ameliyatı sırasında tespit edildiğini açıkladı.

BABASIYLA ÖZEL OLARAK KONUŞTU

Kraliyet Ailesi’ni sarsan haberin ardından, Sussex Dükü Prens Harry’nin ofisi, Harry’nin Londra’ya gideceğini ve teşhisin Buckingham Sarayı tarafından duyurulmasından önce babasıyla özel olarak konuştuğunu bildirdi.

Bununla birlikte, eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’ın ve iki çocuğu Prens Archie ve Prenses Lilibet’in Prens’e eşlik etmeyeceği söylendi.

İNGİLTERE’DEKİ EVİNİ BOŞALTMASI SÖYLENMİŞTİ

Babasının yanına gitmek üzere yola çıkmasının ardından, Ocak 2023’te eski evi olan Frogmore Cottage’ı boşaltması söylenen Harry’nin nerede kalacağına dair soru işaretleri de ortaya çıktı.

İngiltere’ye en son Eylül ayında İyi Çocuk Ödülleri için uçan ve bir otelde kalan Sussex Dükü’nün, 2022’de hayatını kaybeden büyükannesi Kraliçe II. Elizabeth’in mezarını ziyaret edebilmek için Windsor Kalesi’nde kalıp kalamayacağını sorduğu, ancak buna izin verilmediği iddia edildi.

TAHTIN VARİSİ WILLIAM, BABASI YERİNE EK GÖREVLER ÜSTLENEBİLİR

Tahtın varisi Galler Prensi William’ın da babasıyla yakın temas halinde olduğu söylendi. Ancak iki kardeş de henüz kamuoyuna babalarıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Kral tedavi görürken, William’ın kendi görevlerine ek olarak olarak babası adına da bazı görevler üstlenebileceği öngörülüyor.

2020’de Kraliyet görevlerini bırakarak Meghan Markle ile Amerika’ya yerleşen ve William ile aralarında soğuk rüzgarlar esen Harry’nin, henüz abisi ile aralarındaki buzları eritmeye yönelik bir adım atmadı, ancak iki kardeşin babalarının hastalığı nedeniyle ilişkilerini düzeltebileceğine inanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir