iQOO 12 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

iQOO, iQOO 12 ve iQOO 12 Pro‘yu 7 Kasım’da Çin’de duyuracağını doğruladı. Firma, bu serinin Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve Q1 özel ekran işlemcisiyle donatılacağını belirtti. Bugün marka, iQOO 12 serisi hakkında birkaç detayı daha doğrulamak için bazı posterleri yayınladı.

iQOO 12 serisi, 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama sunacak. Daha pürüzsüz bir oyun deneyimi için, bu seri kendi geliştirdiği Q1 e-spor çipi ile donatıldı. Bu çip, süper çözünürlük ve süper çerçeve eşzamanlılığıyla oyun deneyimini artırıyor.

iQOO 12 serisi, iQOO’nun tarihindeki en büyük ultra geniş titreşim motoru ve üç boyutlu simetrik çift stereo hoparlörle donatılmış. Bu sayede genel duyusal deneyimi artırarak sürükleyici bir oyun sesi deneyimi sunar. Ayrıca, serinin yüksek çözünürlükte ses ve kablosuz yüksek çözünürlükte sesi desteklediğini de belirtmek gerek.

iQOO 12 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Isı dağıtımı için iQOO 12 serisi, ultra büyük bir VC buhar odasıyla desteklenen dört bölgeli ısı dağıtım mimarisine sahip. Bu buhar odası, önceki seriden yüzde 40 daha büyük. iQOO 12 serisinin yağmura ve suya dayanıklı olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak raporlara göre iQOO 12’nin IP64 derecesi varken, iQOO 12 Pro IP68 derecesiyle geliyor.

iQOO 12 ve 12 Pro, firmanın Origin OS 4 tabanlı Android 14 ile donatılmış ilk akıllı telefonları olacak. Raporlara göre, her iki model de 144Hz yenileme hızına sahip 6.78 inç bir ekrana sahip. Ancak standart model 1.5K çözünürlüğe sahip düz bir ekran ve optik bir ekran içi parmak izi tarayıcıya sahipken, iQOO 12 Pro, 2K çözünürlüğe sahip kavisli bir E7 AMOLED Samsung ekran ve ultrasonik bir ekran içi parmak izi sensörü ile geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir