Bağcılar Belediyesi’nden Ramazan dolasıyla Malatya ve Adıyaman’da yemek ikramı

Bağcılar Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla İstanbul’un yanı sıra depremin vurduğu Malatya ve Adıyaman’daki vatandaşlara iftar ile sahurda yemek ikram ediyor.

Bağcılar Belediyesi, 28 yıl önce başlattıkları Ramazan-ı Şerif etkinliklerini bu yıl depremler nedeniyle Malatya ve Adıyaman’a da taşındı. Faaliyetler çerçevesinde; Adıyaman merkez ve Malatya Battalgazi’de her gün 4 bin kişiye iftar ve sahur yemeği dağıtılıyor. Belediyenin kardeş şehir olduğu Battalgazi’de ‘Kardeş Aile’ etkinliği gerçekleştiriliyor. İlçeye konteyner bağışlayan dernekler ile konteynerlerde yaşayan aileler ‘Kardeş Aile’ oldu. Belediyenin desteğiyle her akşam bir kardeş aile iftarı beraber yapıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN RENKLİ ETKİNLİKLER

Battalgazi’deki çadırkentte iftar öncesi ve iftar sonrası olmak üzere iki bölüm halinde etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar, Hacivat-Karagöz gösterisi, tiyatro, yarışma ve oyun gruplarıyla eğlenceli zaman geçirirken yetişkinler de seminerlere katılıyor.

22 MAHALLEDE BİNLERCE KİŞİYE İFTARİYELİK DAĞITILIYOR

Battalgazi’deki 22 mahallede belirlenen noktalarda her gün binlerce kişiye iftariyelik dağıtılıyor. Yine engelli, bakıma muhtaç ve evinden çıkamayan ailelerin de evine sıcak iftarlık ve sahur yemeği götürülüyor. İftar saatinde görev başında olan başta emniyet personeli olmak üzere kamu çalışanlarına da iftariyelik veriliyor. Muhtarlıklarla yapılan görüşmelerle mahallelerde zor durumda olduğu belirlenen vatandaşlara gıda kolisi ve et dağıtımı da yapılıyor.

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ İFTARDA AĞIRLANACAK

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de lise son sınıfta okuyan öğrencilerle her akşam iftar programında bir araya gelecek. İftardan önce Bağcılar Belediyesi hizmet binasındaki Başkanlık Sahnesi’nde ağırlanacak öğrencilere, uzman rehberlerden YKS’ye yönelik eğitim verilecek. Sunumun ardından Özdemir, öğrencilerle oruç açacak.

HAYIR ÇARŞISI’NDAN KIYAFET YARDIMI

İstanbul’a gelen depremzedeler ve yetimlere Bağcılar Belediyesi’ne bağlı Hayır Çarşısı’ndan kıyafet yardımı yapılıyor. Çocukların Ramazan ayının anlamını ve önemini kavramaları için de ‘Tekne Orucu’ adlı program yapılacak. Bu amaçla minikler camide buluşacak.

TANINMIŞ İSİMLER SÖYLEŞİ YAPACAK

Kültür programları ise Başkanlık Sahnesi’nde iftardan sonra başlayacak. Çocuklar, yarışmalar ve Ramazan ayına uygun aktivitelerle eğlenecek. Her Çarşamba ve Cuma teravihten sonra Başkanlık Sahnesi’nde tanınmış isimlerin katılacağı söyleşiler gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir